FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jakie usługi znajdują się w naszej ofercie?

Wykonujemy wyłącznie kompleksowe projekty wnętrz. Na projekt kompleksowy składają się:

 • projekt koncepcyjny
 • wizualizacje
 • wykaz materiałów i mebli użytych w wizualizacjach
 • projekt wykonawczy dla ekipy

Co obejmuje kompleksowy projekt wnętrza i jaki jest jego zakres?

 • Projekt Koncepcyjny

  Praca nad koncepcją to pierwszy etap prac projektowych. Koncepcje obejmują rzuty z propozycjami ścian działowych, układu mebli, urządzeń i sanitariatów. Bazując na jednej, wybranej koncepcji lub jej wariacjach pracujemy nad jej ostateczną formą.

 • Wizualizacje wszystkich pomieszczeń

  Opracowanie finalnego projektu koncepcyjnego umożliwia przejście do kolejnego etapu jakim są wizualizacje. Jest to najbardziej oczekiwana część projektu przez Klientów dlatego też dużą wagę przywiązujemy do tego aby wizualizacje były fotorealistyczne i bardzo dobrze odwzorowywały to co zaprojektujemy i to jak wnętrze będzie wyglądało po jego wykończeniu.

 • Wykaz materiałów i mebli użytych w wizualizacjach oraz kontrola kosztów

  W ramach projektu kompleksowego przygotowujemy szczegółowy wykaz materiałów (m.in. mebli, opraw oświetleniowych, sanitariatów oraz wszystkich innych elementów zaprojektowanych we wnętrzu) zawierający niezbędne informację takie jak nazwa produktu, adres sklepu posiadającego dany produkt w swojej ofercie handlowej a także niezbędne ilości potrzebne do zrealizowania projektu (ilość płytek, tapet, podłóg, itp.) Podczas spotkań w naszej pracowni finalizujemy wszelkie kwestie doboru materiałów wykończeniowych (płytki, podłogi, tapicerki, tapety, tkaniny, kolory farb, itp). Wycenie podlegają także wszystkie elementy na indywidualne zamówienie m.in. zabudowa meblowa, meble na wymiar w tym meble tapicerowane, zabudowa ze szkła, blaty kamienne, itp. Wyceny dokonujemy wyłącznie w sprawdzonych, współpracujących z nami firmach.

 • Przygotowywanie zamówień

  Dla rozwiania wątpliwości, projekt kompleksowy nie obejmuje usługi zakupu prezentowanych towarów, niemniej jednak szczegółowy wykaz materiałów z dokładnymi danymi kontaktowymi pozwalają na szybkie i łatwe przejście przez ten etap. Na życzenie klienta możemy pomóc w przygotowaniu zamówień w firmach, z którymi współpracujemy.

 • Dokumentacja techniczna dla ekipy

  Proces kreacji wnętrza kończy się wraz z zaakceptowaniem wizualizacji oraz wykazu materiałów. Przystępujemy wtedy do etapu przygotowania szczegółowej dokumentacji projektowej w oparciu o wcześniejsze założenia wypracowane wspólnie z Klientem podczas procesu kreacji. Precyzyjne rysunki techniczne stanowią dokładną instrukcję budowlaną dla ekipy wykonawczej umożliwiającą zrealizowanie projektu zgodnie z ustaleniami i wizją przedstawioną na wizualizacjach.

  Dokumentacja techniczna, zwana też projektem wykonawczym, przekazywana jest w formie książki. Zawiera następujące rysunki techniczne:

  • rozwinięcia widoków wszystkich ścian (rozplanowanie okładzin typu tapety, kafle itp.);
  • schemat rozmieszczenia gniazd elektrycznych, włączników oraz przyłączy wodno-kanalizacyjnych;
  • projekty podłóg (dobór kolorystyki i materiałów);
  • projekty sufitów podwieszanych wraz z oświetleniem;
  • projekty mebli kuchennych/ mebli na zamówienie;
  • projekt szczegółowy łazienek z wyszczególnieniem okładzin podłogowych i ściennych, ceramiki oraz armatury;
  • projekt zabudowy stałej-garderoby, zabudowy g-k itp. – rysunki z wymiarami;
  • rysunki wykonawcze dla ekipy budowlanej;

  Książka oprócz rysunków technicznych zawiera także wizualizacje, które są doskonałym uzupełnieniem dokumentacji projektowej dla wykonawcy - ułatwiają osiągnięcie efektu końcowego przedstawionego na wizualizacjach.

 • Wycena prac wykończeniowych

  Na życzenie Klienta dokonujemy wyceny prac wykończeniowych u naszej ekipy. Współpracująca z nami ekipa budowlana dokładnie czyta i analizuje projekty techniczne co likwiduje wszelkie problemy wynikające ze złego zrozumienia przez wykonawcę projektu. Po zakończeniu projektu umawiamy się z ekipą i dokładnie omawiamy cały projekt i odpowiadamy na wszelkie pytania i wątpliwości.

  USŁUGI DODATKOWE:

  Projekt kompleksowy z pełnym nadzorem (usługa pod klucz)

Usługa pod klucz to propozycja dla osób, które cierpią na chroniczny brak czasu i chciałyby abyśmy zajęli się realizacją wykonanego przez nas projektu w ich imieniu. Jest to usługa skierowana do Klientów chcących aby projekt był zrealizowany dokładnie z wizją projektanta. Nadzór pełny to nie tylko kontrola nad zgodnością prac wykończeniowych z dokumentacją techniczną oraz jakością wykonywanych robót, to także koordynacja zamówień oraz dostaw materiałów i mebli zgodnie z zaakceptowanym wykazem. Co więcej, usługa projektu kompleksowego z pełnym nadzorem obejmuje koordynowanie pracy ekipy, stały kontakt z nią w celu śledzenia postępów a także spotkania na budowie w celu wyjaśnienia niejasności.

Czy jest możliwość zamówienia samego projektu koncepcyjnego lub samych wizualizacji?

Niestety nie ma takiej możliwości – podejmujemy się wyłącznie kompleksowych projektów wnętrz.

Na jakiej podstawie dokonujemy wyceny projektu?

Osoby zainteresowane wyceną projektu aranżacji wnętrza proszone są o przesłanie maila z załączonymi rzutami mieszkania/domu lub informacją o metrażu, który ma być projektowany. Wycena dokonywana jest na podstawie wielkości projektowanej powierzchni.

Czy projektujemy pojedyncze pomieszczenia domu/mieszkania?

Nie projektujemy pojedynczych/wybranych pomieszczeń chyba że ich łączna ich wielkość przekracza 100m2.

Czy projektujemy małe mieszkania?

W chwili obecnej, ze względu na dużą ilość projektów i zapytań, projektujemy wyłącznie mieszkania powyżej 100m2. Niestety nie jesteśmy w stanie zająć się wszystkimi projektami/zgłoszeniami, które do nas napływają.

Kiedy umawiamy się na pierwsze spotkanie?

Po przesłaniu oferty, jeżeli wyrażacie Państwo wstępne zainteresowanie naszymi usługami, zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie do naszego biura, na którym opowiadamy jak wygląda współpraca z naszą firmą a także poznajemy Państwa preferencje co do wnętrza. Jeżeli przekonamy Państwa do siebie – zwykle na kolejnym spotkaniu podpisujemy umowę współpracy.

Czy pierwsze i kolejne spotkania mogą odbywać się w miejscu inwestycji lub u Klienta w mieszkaniu/domu?

Wszystkie spotkania odbywają się u nas w biurze gdzie na miejscu mamy wszystkie potrzebne do prezentacji materiały, narzędzia, próbki, itp. Co więcej mamy bardzo napięty harmonogram spotkań dlatego nie dalibyśmy rady umawiać się poza biurem. Nasze biuro mieści się w bardzo dobrej i centralnej lokalizacji, tuż obok stacji metra Centrum Kopernik.

Ile czasu czeka się na poszczególne etapy projektu?

Czas trwania projektu zależy w dużej mierze od ilości prowadzonych przez nas w danej chwili projektów a także wielkości projektowanej powierzchni. Czas trwania projektu każdorazowo ustalamy indywidualnie. Można jednak przyjąć orientacyjnie, że poszczególne etapy projektu trwają średnio: projekt koncepcyjny – max do 3 tygodni, wizualizacje – max do 6 tygodni, wykaz materiałów i mebli użytych na wizualizacjach – max do 3 tygodni, projekt wykonawczy dla ekipy – max do 8 tygodni (niestety dobre rysunki wymagają czasu i nie da się tego przeskoczyć).

Czym jest inwentaryzacja oraz kiedy się odbywa?

Inwentaryzacja polega na wizji lokalnej na budowie lub miejscu inwestycji oraz dokładnym pomiarze lokalu. Jest ona niezbędna do zweryfikowania poprawności wymiarów na przekazanym rzucie. Inwentaryzację wykonujemy przeważnie w przeciągu tygodnia od podpisania umowy współpracy, tuż przed rozpoczęciem pracy nad projektem koncepcyjnym.

Czy mogą Państwo przyjechać na wizję lokalną przed podpisaniem umowy?

Na spotkanie w miejscu inwestycji przyjeżdżamy wyłącznie po podpisaniu umowy gdy mamy już pewność co do przyszłej współpracy.